Mokaflor

Mokaflor

Mokaflor-rosteriet grundades på 1950-talet i hjärtat av Florens, bakom Vasco Berninis Piazza della Signoria.

Från att ha varit en liten affär har företaget utvecklats och utvidgats och sköts idag av familjen Berninis tredje generation.

Erfarenhet och tradition är de element som garanterar en hög kvalitetsstandard tillsammans med ett urval av de bästa kaffebönorna i världen.

Läs mer
Mokaflor

Kategorier

Erbjudande Mokaflor Rossa 1 kg kaffebönor

Mokaflor Rossa 1 kg kaffebönor

279 kr 349 kr 279 kr / kg
I lager
Erbjudande Mokaflor Decaffeinato 250 g koffeinfria kaffebönor

Mokaflor Decaffeinato 250 g koffeinfria kaffebönor

76 kr 95 kr 304 kr / kg
I lager
Mokaflor Rossa 250 g kaffebönor

Mokaflor Rossa 250 g kaffebönor

95 kr 380 kr / kg
Obekräftad
Mokaflor Oro 250 g kaffebönor

Mokaflor Oro 250 g kaffebönor

105 kr 420 kr / kg
Obekräftad
Erbjudande Mokaflor FARM Colombia Inzà Cauca 250 g kaffebönor

Mokaflor FARM Colombia Inzà Cauca 250 g kaffebönor

111 kr 139 kr 444 kr / kg
I lager
Mokaflor Blu 1 kg kaffebönor

Mokaflor Blu 1 kg kaffebönor

349 kr 349 kr / kg
Obekräftad
Erbjudande Mokaflor Chiaroscuro Decaffeinato CO2 koffeinfria kaffebönor 250 g
Mokaflor Oro 1 kg kaffebönor

Mokaflor Oro 1 kg kaffebönor

419 kr 419 kr / kg
Obekräftad
Mokaflor Blu 250 g kaffebönor

Mokaflor Blu 250 g kaffebönor

85 kr 340 kr / kg
Obekräftad
Mokaflor Nero 1 kg kaffebönor

Mokaflor Nero 1 kg kaffebönor

369 kr 369 kr / kg
Obekräftad
Mokaflor Nero 250 g kaffebönor

Mokaflor Nero 250 g kaffebönor

105 kr 420 kr / kg
Obekräftad
Erbjudande Mokaflor FARM 90 % Arabica & 10 % Robusta 250 g kaffebönor
Erbjudande Mokaflor FARM 100 % Arabica 250 g kaffebönor

Mokaflor FARM 100 % Arabica 250 g kaffebönor

103 kr 129 kr 412 kr / kg
I lager
Erbjudande Mokaflor Gran Crema Forte E.S.E. espressopods 18 st.
Mokaflor Chiaroscuro Kenya AA 250 g kaffebönor

Mokaflor Chiaroscuro Kenya AA 250 g kaffebönor

149 kr 596 kr / kg
Obekräftad
Erbjudande Mokaflor Chiaroscuro Decaffeinato CO2 koffeinfria kaffebönor 1 kg
Erbjudande Mokaflor Decaffeinato koffeinfria E.S.E. espressopods 18 st.
Erbjudande Mokaflor 100 % Dolce Arabica E.S.E. espressopods 18 st.
Mokaflor Chiaroscuro Kenya AA 1 kg kaffebönor

Mokaflor Chiaroscuro Kenya AA 1 kg kaffebönor

579 kr 579 kr / kg
Obekräftad
Erbjudande Mokaflor Chiaroscuro Ethiopia Sidamo 1 kg kaffebönor

Mokaflor Chiaroscuro Ethiopia Sidamo 1 kg kaffebönor

343 kr 429 kr 343 kr / kg
I lager