MokaSirs Kaffe

MokaSirs

Mokasirs började sin verksamhet i staden Pavia i Norra Italien år 1954. Kaffebönorna är varsamt rostade, mjuka, fylliga och söta och de ger en riklig crema. MokaSirs hör till våra mest populära espressokaffen tack vare deras rena, balanserad smak och jämna kvalitet. Kaffet finns som hela kaffebönor, espresso pods och färdigmalet för mokabryggare. Kaffebönorna passar utmärkt att användas i en helautomatisk kaffemaskin.

Läs mer
MokaSirs

Kategorier

Erbjudande MokaSirs Pregiato 1 kg kaffebönor

MokaSirs Pregiato 1 kg kaffebönor

287 kr 359 kr 287 kr / kg
I lager
Erbjudande MokaSirs Oro 1 kg kaffebönor

MokaSirs Oro 1 kg kaffebönor

303 kr 379 kr 303 kr / kg
I lager
Erbjudande MokaSirs Intenso 1 kg kaffebönor

MokaSirs Intenso 1 kg kaffebönor

255 kr 319 kr 255 kr / kg
I lager
Erbjudande MokaSirs Ethiopia Sidamo 500 g

MokaSirs Ethiopia Sidamo 500 g

172 kr 215 kr 344 kr / kg
I lager
Erbjudande MokaSirs Decaf koffeinfritt 500 g kaffebönor

MokaSirs Decaf koffeinfritt 500 g kaffebönor

164 kr 205 kr 328 kr / kg
I lager
Erbjudande MokaSirs Pregiato 500 g kaffebönor

MokaSirs Pregiato 500 g kaffebönor

148 kr 185 kr 296 kr / kg
I lager
Erbjudande MokaSirs Deciso 1 kg kaffebönor

MokaSirs Deciso 1 kg kaffebönor

255 kr 319 kr 255 kr / kg
I lager
Erbjudande MokaSirs Deciso 500 g kaffebönor

MokaSirs Deciso 500 g kaffebönor

148 kr 185 kr 296 kr / kg
I lager
Erbjudande MokaSirs Colombia Sierra Madre 500 g

MokaSirs Colombia Sierra Madre 500 g

164 kr 205 kr 328 kr / kg
I lager
Erbjudande MokaSirs Nobile 1 kg kaffebönor

MokaSirs Nobile 1 kg kaffebönor

279 kr 349 kr 279 kr / kg
I lager
Erbjudande MokaSirs Oro 500 g kaffebönor

MokaSirs Oro 500 g kaffebönor

148 kr 185 kr 296 kr / kg
I lager
Erbjudande MokaSirs Intenso 500 g kaffebönor

MokaSirs Intenso 500 g kaffebönor

148 kr 185 kr 296 kr / kg
I lager
Erbjudande MokaSirs Pregiato espressopods 200 st

MokaSirs Pregiato espressopods 200 st

695 kr 869 kr 3 kr / st
I lager
Erbjudande MokaSirs Nobile 500 g kaffebönor

MokaSirs Nobile 500 g kaffebönor

156 kr 195 kr 312 kr / kg
I lager
Erbjudande MokaSirs Decaffeinato koffeinfria E.S.E.-espressopods 100 st
Erbjudande MokaSirs Deciso espresso pods 200 st

MokaSirs Deciso espresso pods 200 st

695 kr 869 kr 3 kr / st
I lager