Decaf coffee

Caffeine free coffee - Decaf
Inspiration & guides

Caffeine free coffee - Decaf

Caffeine free coffee is a good alternative for the caffeine sensitive. This is how caffeine is removed from the coffee bean. Wide selection of decaf coffee at Crema.

Read more
Filter products
Special offers 62 Top sellers
Special offer Lucaffé Decaffeinato 700 g Coffee Beans

Lucaffé Decaffeinato 700 g Coffee Beans

279 kr 349 kr 399 kr / kg
In stock
Special offer Gringo Nordic The Sleepy Gringo Decaf 250 g Coffee Beans
Today you'll get a 20 % discount on ALL COFFEE!
Buy here
Special offer Lucaffé Decaffeinato 250 g Ground Coffee

Lucaffé Decaffeinato 250 g Ground Coffee

119 kr 149 kr 476 kr / kg
In stock
Special offer Lucaffé Decaffeinato 250 g Coffee Beans

Lucaffé Decaffeinato 250 g Coffee Beans

119 kr 149 kr 476 kr / kg
In stock
Special offer Mount Hagen Decaffeinated Instant Coffee 100 g Jar

Mount Hagen Decaffeinated Instant Coffee 100 g Jar

84 kr 105 kr 840 kr / kg
In stock
Special offer Johan & Nyström Decaf Nap Queen 250 g Coffee Beans

Johan & Nyström Decaf Nap Queen 250 g Coffee Beans

111 kr 139 kr 444 kr / kg
In stock
Special offer Mokaflor Decaffeinato 250 g Coffee Beans

Mokaflor Decaffeinato 250 g Coffee Beans

76 kr 95 kr 304 kr / kg
In stock
Special offer Dallmayr Prodomo Decaffeinated Coffee 500 g Ground

Dallmayr Prodomo Decaffeinated Coffee 500 g Ground

119 kr 149 kr 238 kr / kg
In stock
Special offer Beanies Decaf Very Vanilla Flavoured Instant Coffee 50 g
Special offer Bergstrands Koffeinfritt Decaf Coffee 250 g Ground

Bergstrands Koffeinfritt Decaf Coffee 250 g Ground

84 kr 105 kr 336 kr / kg
In stock
Special offer Burg Colombia Excelso Decaf 250 g Coffee Beans

Burg Colombia Excelso Decaf 250 g Coffee Beans

84 kr 105 kr 336 kr / kg
In stock
Special offer Mount Hagen Decaf Instant Coffee Sticks, 25 x 2 g

Mount Hagen Decaf Instant Coffee Sticks, 25 x 2 g

60 kr 75 kr 2 kr / pc
In stock
Special offer Beanies Decaf Nutty Hazelnut Flavoured Instant Coffee 50 g
Special offer illy Espresso Decaf 250 g Ground Coffee

illy Espresso Decaf 250 g Ground Coffee

103 kr 129 kr 412 kr / kg
In stock
Special offer Beanies Decaf Creamy Caramel Flavoured Instant Coffee 50 g
Special offer Clipper Super Special Organic Decaf Instant Coffee 100 g

Clipper Super Special Organic Decaf Instant Coffee 100 g

140 kr 175 kr 1 400 kr / kg
In stock
Special offer Bialetti Perfetto Moka Deka Decaf Ground Coffee 250 g

Bialetti Perfetto Moka Deka Decaf Ground Coffee 250 g

84 kr 105 kr 336 kr / kg
In stock
Special offer Mokaflor Chiaroscuro Decaffeinato CO2 Decaf Coffee Beans 250 g
Special offer Passalacqua DeUp 250 g Ground Coffee - Tin

Passalacqua DeUp 250 g Ground Coffee - Tin

95 kr 119 kr 380 kr / kg
In stock
Special offer Passalacqua DeUp Decaf 500 g Coffee Beans

Passalacqua DeUp Decaf 500 g Coffee Beans

207 kr 259 kr 414 kr / kg
In stock
Special offer Little's Decaf Rich Hazelnut Instant Coffee 50 g

Little's Decaf Rich Hazelnut Instant Coffee 50 g

68 kr 85 kr 1 360 kr / kg
In stock
Special offer Miscela d'Oro Espresso Decaffeinato Coffee Beans 500 g

Miscela d'Oro Espresso Decaffeinato Coffee Beans 500 g

172 kr 215 kr 344 kr / kg
In stock
Special offer Miscela d'Oro Espresso Decaffeinato 1 kg Coffee Beans

Miscela d'Oro Espresso Decaffeinato 1 kg Coffee Beans

319 kr 399 kr 319 kr / kg
In stock
Special offer Caffè Boasi Poker Decaffeinato E.S.E. Espresso Pods 50 pcs
Special offer Caffè Boasi Decaffeinato Nespresso-Compatible Coffee Capsules 50 pcs
Special offer Nescafé Classic Decaf Instant Coffee 95 g

Nescafé Classic Decaf Instant Coffee 95 g

52 kr 65 kr 547 kr / kg
In stock
Special offer Coffeeway Vanilla Decaffeinated Ground Flavoured Coffee 200 g
Special offer Mocca Jack Decaf Instant Coffee 100 g

Mocca Jack Decaf Instant Coffee 100 g

60 kr 75 kr 600 kr / kg
In stock
Special offer Göldbach Decaf Instant Coffee 100 g

Göldbach Decaf Instant Coffee 100 g

68 kr 85 kr 680 kr / kg
In stock
Special offer Beanies Decaf Irish Coffee Flavoured Instant Coffee 50 g
Special offer Miscela d'Oro Americano Premium Decaf 1 kg Coffee Beans

Miscela d'Oro Americano Premium Decaf 1 kg Coffee Beans

311 kr 389 kr 311 kr / kg
In stock
Special offer ROST Decaf Organic Espresso 225 g Coffee Beans

ROST Decaf Organic Espresso 225 g Coffee Beans

103 kr 129 kr 458 kr / kg
In stock
Special offer Arcaffe Kuz Decaffeinated Coffee 250 g Ground

Arcaffe Kuz Decaffeinated Coffee 250 g Ground

84 kr 105 kr 336 kr / kg
In stock
Special offer Miscela d'Oro Espresso Decaffeinato Ground Coffee 250 g Tin
Special offer Lucaffé Decaffeinato 500 g Coffee Beans

Lucaffé Decaffeinato 500 g Coffee Beans

215 kr 269 kr 430 kr / kg
In stock
Special offer Dallmayr Entcoffeiniert Decaf Coffee 500 g Coffee Beans

Dallmayr Entcoffeiniert Decaf Coffee 500 g Coffee Beans

119 kr 149 kr 238 kr / kg
In stock
Special offer Arcaffe Kuz Decaffeinated Coffee 1 kg Coffee Beans

Arcaffe Kuz Decaffeinated Coffee 1 kg Coffee Beans

319 kr 399 kr 319 kr / kg
In stock
Special offer Miscela d'Oro Espresso Decaffeinato Espresso Pods 18 pcs
Special offer Jacobs Kronung Entkoffeiniert 500 g Roasted Ground Decaf Coffee
Special offer MokaSirs Decaf 500 g Coffee Beans

MokaSirs Decaf 500 g Coffee Beans

164 kr 205 kr 328 kr / kg
In stock
Special offer illy Espresso Decaf 250 g Coffee Beans

illy Espresso Decaf 250 g Coffee Beans

95 kr 119 kr 380 kr / kg
In stock
Special offer Mokaflor Chiaroscuro Decaffeinato CO2 Decaf Coffee Beans 1 kg
Special offer Passalacqua DeUp Decaf ESE Espresso Pods 50 pcs

Passalacqua DeUp Decaf ESE Espresso Pods 50 pcs

228 kr 285 kr 5 kr / pc
In stock

Decaf coffee

Decaffeinated coffee is a perfect choice for the caffeine sensitive coffee lovers, or for those who just want to cut their daily caffeine intake and enjoy coffee also in the evening. We have a versatile selection containing decaf coffee for all brewing methods. Make a full flavoured espresso on decaf espresso beans, decaf espresso pods or decaf coffee capsules. Decaf espresso tastes great made in a Moka Pot too! For the ones favouring drip coffee there are great single origin decaf coffees available, and for the busy bee we have decaf instant coffee ni stock. Enjoy our selection of decaffeinated coffees full of flavour!

Under the Decaf coffee category you'll find items from popular brands like Lucaffé, Gringo Nordic and Mount Hagen. The most popular products right now are Lucaffé Decaffeinato 700 g Coffee Beans and Gringo Nordic The Sleepy Gringo Decaf 250 g Coffee Beans. Lucaffé Decaffeinato 700 g Coffee Beans now on sale for 279 kr (regular price 349 kr).
Decaf coffee